PROFİL

De Rigo, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile tüm dünyada dizayn, üretim, yüksek kaliteli gözlüğün tüm orta ve üst gelir seviyesinde satılmasında lider firmalardan biridir ve aynı zamanda D&A , General Optica ve Opmar Optik zincir gözlük mağazaları ile Avrupa’da faaliyet gösteren en büyük perakende zincir mağazalarının arasındadır..

Grup markaları İtalya’ da dizayn edilerek, başta Avrupa, Asya ve Amerika olmak üzere 85 den fazla ülkede ağırlıklı olarak distribütörlük kanalları ile satılmaktadır. Firma ürünlerini, kendi markaları – Lozza, Police, Ferfarini, Flirt, Sting, Yalea ve lisans altında ürettiği markalar – Chopard, Furla, Escada , Philipp Plein , Nina Ricci , Bluemarine , Trussardi ve Fila Eyewear,,  olarak tüm dünyada pazarlamaktadır.

1978 yılında, Ennio De Rigo tarafından ilk temelleri atılan firmada, gözlük geleneği devam ettirilmiş, zaman içinde bir jenerasyondan diğerlerine geçerek, sadece ortaklık ve şirket yönetimi aile bünyesinde devam ettirilmemiş, aynı zamanda çalışma ilkeleri ve şirket kuralları, işleyiş ve devamlılık adına, davranış ve mükemmel mesleki zanaat de teknoloji ile birleştirilerek aktarılmaya devam etmiştir. Firmanın temel ilkesi her zaman geleceğe odaklanarak, devamlılığı sağlamak, yeni fikirleri entegre etmek ve yeni satış kanalları yaratmaktır. Tüm bunlar De Rigo firmasının uluslar arası platformda etkin konumunu daha da güçlendirmiştir.